pl-en
Mapa serwisu
Biuletyn Informacji Publicznej
Dziennik Ustaw Dziennik Ustaw
Monitor Polski Monitor Polski
 Zarządzenia Zarządzenia
Uchwały Uchwały
Zamówienia publiczne Zamówienia publiczne
Gospodarka Komunalna Gospodarka Komunalna
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kołaczyce Plan Zagosp. Przest. GK
LGD Nowa Galicja LGD "Nowa Galicja"
Program Integracji Społecznej Program Integracji Społecznej
LGD Nowa Galicja "Program poprawy czystości
zlewni rzeki Wisłoki"
Gminny Oœrodek Kultury w Kołaczycach GOK
Orlik 2012 Orlik 2012
Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Imieniny:
Tomasza, Maurycego, Joachima
Polecamy
 • internetowy portal młodzieżowy

  internetowy portal młodzieżowy
  SZOK
  Świat z Okna Kołaczyc na

 • HOTSPOT FREE INTERNET

  HOTSPOT KOŁACZYCE
  GOK

 • Ciepło z Ziemi

  Ciepło z Ziemi
  KOLEKTORY SŁONECZNE
  Dopłaty na kolektory z
  Firmą ARGUS Sp. z .o.o.

 • Oœrodek szkoleniowy
  • UL. KUŹNICY KOŁŁĄTAJOWSKIEJ 23F/U3
   31-234 KRAKÓW , MAŁOPOLSKIE

   Telefon: 12 665 33 29

   Fax: 26653329

 • Parafia Kołaczyce

  Parafia Kołaczyce
 • Gminna Biblioteka

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach
 • Ochotnicza Straż Pożarna Kołaczyce

  OSP Kołaczyce
 • MKS Ostoja Kołaczyce

  Ostoja Kołaczyce
 • ORZEŁ Bieździedza

  Orzeł BieŸdziedza
 • Telewizja Internetowa Kołaczyce

  Telewizja Internetowa Kołaczyce
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach
  w Kołaczycach

  Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach
 • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
  w Kołaczycach

  Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach
 • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
  w Bieździedzy

  Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy
 • Zespół Szkół Społecznych w Krajowicach

  Zespół Szkół Społecznych w Krajowicach
 • Zespół Szkół Społecznych w Sieklówce

  Zespół Szkół Społecznych w Sieklówce
 • Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II
  w Sowinie

  Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Sowinie
 • Fundusze Europejskie

  Fundusze Europejskie
Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległoś

informacja plik pdf

Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości po raz pierwszy w naszej gminie!
Po raz pierwszy na terenie gminy Kołaczyce odbędzie się Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości. Dla uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości w dniu 11 listopada na drogach regionu będą się ścigać dwuosobowe załogi z południowo-wschodniej Polski. W sumie przewidziano start około siedemdziesięciu ekip.
Organizowany przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy współpracy z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, firmą Trans-Wiert sp. z o.o. w Jaśle, Komendą Powiatową Policji w Jaśle, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta w Jaśle, Urzędem Miasta i Gminy Kołaczyce oraz Urzędem Gminy w Brzyskach XII Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości to impreza sportowa wpisująca się w regionalny kalendarz obchodów 94. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Co roku do Jasła zjeżdża kilkadziesiąt załóg reprezentujących automobilkluby z terenu południowo- wschodniej Polski oraz niezrzeszeni, by nie tylko zdobywać punkty w poszczególnych klasach, ale również po to, żeby promować cieszące się coraz większą popularnością w naszym kraju sporty motorowe oraz integrować się z pozostałymi ekipami biorącymi udział w zawodach, wymieniając się wcześniej zdobytymi doświadczeniami.
Rajd odbywa się przy normalnym ruchu ulicznym, a próby sportowe na tymczasowo zamkniętych odcinkach dróg. W bieżącym roku zaplanowano ich siedem. Pierwsza rozpocznie się tradycyjnie na placu firmy Trans-Wiert przy ulicy Przemysłowej 11. - Będąc doświadczeni poprzednimi edycjami imprezy zrezygnowaliśmy z ósmej próby, która zwykle kończyła się w późnych godzinach popołudniowych, gdy zapadł już zmrok. Panujące o tej porze ciemności i zazwyczaj chłód na dworze nie stanowiły żadnej atrakcji dla kibiców. - wyjaśnia Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
Kolejne odcinki specjalne zaplanowano, po raz pierwszy w historii, na terenie gmin: Brzyska i Kołaczyce. Oznaczone numerami dwa i pięć na drodze dojazdowej do góry Liwocz w miejscowości Brzyska, numerami trzy i sześć na drodze gminnej w miejscowości Łazy koło Bieździedzy i numerami cztery i siedem w miejscowości Bieździadka na drodze powiatowej.
Start I załogi do próby sportowej nr 3 i nr 6 przewidziany jest na około 11:00 i 13:30, a próby sportowej nr 4 i nr 7 na około 11:10 i 13:43.
Całkowite wyłączenie odcinka drogi na czas trwania rajdu nastąpi w godzinach od 10:00 do 16:30. - Prosimy mieszkańców posesji położonych wzdłuż trasy o stosowanie się do tymczasowego oznakowania drogi i poleceń służb porządkowych, a kibiców do bezpiecznego dopingowania załóg w specjalnie wyznaczonych do tego celu strefach. - mówi Małgorzata Salacha, burmistrz miasta i gminy Kołaczyce.
Nad bezpieczeństwem załóg uczestniczących w próbach sportowych na terenie gminy Kołaczyce będą czuwać druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, Sieklówce (jednostkach włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego) oraz Bieździedzy, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach, zespół ratownictwa medycznego „P" z Centrum Ratownictwa Medycznego Jerzego Tarkowskiego w Jarosławiu oraz ratownicy drogowi Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
Burmistrz miasta i gminy Kołaczyce Małgorzata Salacha objęła wydarzenie patronatem honorowym.
Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia finansowego i materialnego. Podziękowania dla: Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku Oddział w Jaśle, firmy Astra-Słodycze Stanisława Stasiowskiego, Starostwa Powiatowego w Jaśle, Urzędu Miasta w Jaśle, Urzędów Gmin w Kołaczycach i Brzyskach, Europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, Senator RP Alicji Zając, Posłów na Sejm RP Bogdana Rzońcy i Marka Rząsy, Damiana Zawiszy z Dębowca oraz Adama Kozaka z Jasła.
Patronat medialny sprawują: portal regionalny terazJaslo.pl, Telewizja Obiektyw, TVJ Telewizja Jasło, Tygodnik „Podkarpacie", Miesięcznik „Obiektyw Jasielski", Radio ESKA, Radio WAWA, Internetowa Telewizja Południe, Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl i Portal informacyjny Jasła i Powiatu Jasielskiego WirtualneJaslo.pl.
Szczegółowe informacje: www.jkmird.pl oraz facebook.com/JKMiRD.
Józef Biernacki
Dyrektor Rajdu Niepodległości

Copyright © 2006-2017, Urząd Miejski w Kołaczycach